top of page
Szukaj

Gdzie wybrać się kamperem nad polskie morze?

Podróż kamperem nad polskie, malownicze morze – to naprawdę wyśmienity pomysł na wakacje. Ponadto w dobie trudnych czasów pandemii wyjazdy poza granice kraju mogą być utrudnione, również wymagać obowiązkowych badań czy kwarantanny po przekroczeniu granic. Polskie morze okazuje się być doskonałą alternatywą dla dalekich, zagranicznych podroży i świetnym pomysłem na wyprawę kamperem.


Planując trasę kamperem nad polskie morze pojawia się z pytanie: Co z pogodą, która potrafi zaskakiwać?


To fakt, pogoda często jest nie do przewidzenia, ale polskie morze to naprawdę wiele atrakcji i możliwości atrakcyjnego spędzania czasu nawet w mniej pogodne dni. Polskie morze sprawdzi się na naszej trasie z kamperem, zarówno w wersji dla singla, podróżującej pary czy wieloosobowej rodziny. Dodatkowo polskie morze w wersji karawaningu to sposób na wakacje cechujące się wolnością i niezależnością. Sami możemy zadecydować, gdzie stacjonujemy, co zwiedzamy, w jakim czasie itp. Kamper pozwala nam również na zwiększoną izolację, zachowanie reżimów sanitarnych i samowystarczalność – co ważne w czasach pandemii. Doskonałym pomysłem jest zaplanowanie podróży kamperem nad polskie morze, które nie ograniczy się tylko do jednej miejscowości i jednego, wybranego pola do stacjonowania. Kamperem – jak domem na kółkach – możemy bardzo komfortowo przemieszczać się wzdłuż nadmorskich terenów, zwiedzając różne nadmorskie zakątki. Jest to pomysł na absolutnie niezwykłe atrakcyjną przygodę.

Jakie miasta nad polskim morzem są warte naszej uwagi przy planowaniu podroży kamperem? Kilka przykładów


Nadmorskie miejscowości, jako cele wypraw z kamperem, to zarówno duże, turystyczne, mocno rozwinięte miasta, jak i te małe, kameralne. Wszystkie warto są zobaczenia, bo każde ma swój niepowtarzalny urok.

Poniżej przedstawiamy przykładowy ranking miast nad polskim morzem, które są cudownymi miejscami na wyprawy kamperem:

1. Jastarnia

2. Hel

3. Władysławowo

4. Chałupy

5. Łeba

6. Gdańsk

7. Sopot

8. Jastrzębia Góra

9. Dziwnówek

10. Ustka

11. Mielno

12. Gąski

13. Kołobrzeg

14. Rewal

15. Dąbki

16. Jurata

17. Rowy

18. Karwia

Co ważne przy wyborze miejsca dla postoju kampera?

Możliwości nad polskim morzem jest wiele. Szukając miejsc postojowych dla kamperów warto zwrócić uwagę na opinie wcześniejszych wczasowiczów, oraz dostępną infrastrukturę.

Pamiętajmy m.in. o zweryfikowaniu następujących kwestii:

- położenie pola – miejsce zalesione, słoneczne, blisko morza czy tuż nad morzem;

- teren campingu, np.: trawiasty, piaszczysty, ścieżki, chodniki;

- dostępność punktów z instalacją wodno-sanitarną, wraz z możliwością podłączenia kampera do sieci elektrycznej,

- dostępność pralni;

- atrakcje dla małych dzieci, np.: place zabaw;

- dostęp do darmowego Wifi;

- dodatkowe atrakcje, możliwość wypożyczenia różnorodnego sprzętu, itd.


Jeśli szukasz więcej informacji w zakresie pomysłów, gdzie wybrać się kamperem nad polskim morzem i nie tylko, to zapraszamy Cię to innych naszych wpisów.


1822 wyświetlenia0 komentarzy

Commentaires


bottom of page