top of page
Szukaj

Łazienka w kamperze - to komfort i niezwykła ergonomia. Jak działa łazienka i toaleta w kamperze?

Łazienka w kamperze to bardzo ważna strefa, bowiem zaspakaja nasze podstawowe potrzeby, zapewnia czystość i higienę dla całej rodziny. Zwłaszcza w dobie panującej pandemii tematyka higieny i sterylności jest szczególnie istotna i stanowi ważny punt organizacji czasu wakacyjnego.


Łazienka w kamperze pomimo niewielkich rozmiarów może być naprawdę funkcjonalna. Grunt to właściwe rozmieszczenie łazienkowego wyposażenia.

Kampery posiadają wbudowany mały brodzik z odpływem i dzięki temu wydzielona jest swoista kabina prysznicowa. Jest to olbrzymi atut kampera, bowiem unikamy konieczności korzystania z publicznych pryszniców w miejscach postoju. Jesteśmy pod tym kątem w pełni niezależni.

W łazience kampera znajdzie się także miejsce na małą umywalkę do regularnego mycia rąk w razie potrzeby oraz zawieszone lustro, aby móc się przejrzeć. Łazienka w kamperze to także gniazdka 230V dla celów podpięcia suszarki do włosów czy prostownicy do włosów.

Toaleta w kamperze – co warto o niej wiedzieć?


W kamperze znajduje zastosowanie chemiczna toaleta zabudowana albo mobilna – w zależności od modelu kampera. Konstrukcja i mechanizm działania jest bardzo prosty, wzorowany na domowej toalecie.

W kamperze znajduje się klasyczna muszla i spłuczka. Zestaw ten połączony jest ze szczelnie zamkniętym pojemnikiem na nieczystości. Ważnym jest informacja, jaką pojemność ma pojemnik. Występują takie o wielkości kilkunastu litrów, ale także pojemniki kilkudziesięciu litrowe. Wszystko zależy od liczebności rodziny i wpływa też bezpośrednio na częstotliwość opróżniania. Sam proces oczyszczania jest bardzo prosty - polega na odłączeniu pojemnika od zestawu i opróżnieniu w wyznaczonych na postojach miejscach. Dodatkowo zastosowane i dedykowane środki chemiczne typu tabletki, płyny chemiczne pozwalają na niwelowanie przykrych zapachów, właściwy rozkład nieczystości, zapobieżenie namnażaniu bakterii i konserwację toalety.


Łazienka w kamperze jest nie tylko funkcjonalna, ale i elegancka.

Zabudowa i wyposażenie kampera, w tym łazienki to wyjątkowa estetyka wykonania i dbałość o detale. Obecne łazienki w kamperach to przestrzenie nowoczesne i niczym nieodbiegające od łazienek hotelowych. Utrzymane często w jasnych kolorach, z otworem okiennym pokrytym folią, która wpuszcza światło dzienne i pięknie je rozprasza.Luksusowe kampery z pełnowymiarową łazienką – ciekawostka


Poza tradycyjnymi pojazdami van typu kamper, producenci oferują coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Luksusowe kampery to prawdziwe domy na kółkach, w których to łazienka osiąga standardowe, albo wręcz duże wymiary. Na pokładzie luksusowych kamperów możemy też natrafić na dwie łazienki – jedną większą i mniejszą. W nowoczesnej łazience kampera znajdzie się miejsce także na pralkę czy suszarkę.


Osoby poszukujące więcej informacji dotyczących kamperów, zapraszamy do naszych innych wpisów.


1210 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page