top of page
Szukaj

Kamperem po Europie – zdecydowanie warto postawić na tę formę turystyki

Podróżowanie kamperem po Europie stało się modną i bardzo popularną formą na spędzenie czasu urlopu i wakacji. Kamper ma wiele zalet, które w dobie dzisiejszych, wyjątkowo trudnych czasów pandemii, ułatwia turystykę i zwiedzanie Europy. Wiele opcji podróżowania nie jest obecnie możliwe do realizacji, ale dzięki kamperowi pojawia się bardzo dużo nowych możliwości. Kamperem po Europie to synonim wolności i niezależności, pełnej swobody w wyborze miejsc, czasu, planu zwiedzania. Podróż po Europie zależy całkowicie od nas i w niedługim czasie – przemieszczając się z regionu do regionu, z miasta do miasta, czy z kraju do kraju, możemy zwiedzić przepiękne miejsca. Swoboda podróżowania kamperem po Europie to w obecnych czasach jeszcze większa zaleta.Kamperem po Europie – ranking miejsc wartych odwiedzenia na trasie karawaningu


Przed rozpoczęciem podróży kamperem po Europie warto zaplanować trasę i punkty, które będą kluczowe w naszej wycieczce. Pomocne mogą okazać się przewodniki z gotowymi podpowiedziami tras. Możliwości jest naprawdę wiele i są one poniekąd subiektywne – w zależności od preferencji wczasowiczów. Poniżej jednak przygotowaliśmy ranking miejsc w Europie, które zostały uznane za warte odwiedzenia kamperem:

1. Norwegia – dziewiczy kraj skandynawski, który czaruje przyrodą, krajobrazami, zorzą polarną i olbrzymią przestrzenią jeszcze niezmąconą przez działalność człowieka. Poza tym Norwegia to kraj świetnej infrastruktury dla kempingów, nastawiony na tę formę turystyki. W Norwegii można mieć własną bazę postojową w postaci kampera niemal wszędzie, na każdym dzikim terenie (oczywiście zawsze należy się upewnić, czy dane miejsce jest odpowiednie).

Polecamy: miasto Tonsberg z nordyckim duchem Wikingów, Sandefiord – stolicę europejskiego rybołówstwa, Kragero – perłę wśród nadmorskich miast czy Bergen – stolicę krainy fiordów.
2. Szwajcaria – kraina serów, bankierów, zegarmistrzów, ale przede wszystkim wysokich szczytów, rzek, jezior. W przypadku Szwajcarii infrastruktura dla kempingów również jest doskonała. Analizując ceny żywności, zakwaterowania, itp. to wyprawa kamperem po Szwajcarii jest najbardziej ekonomiczną formą zwiedzenia tego malowniczego kraju.

3. Niemcy – jako kraj sąsiadujący, może stanowić jeden z pierwszych punktów wyprawy kamperem na trasie po Europie. W planach podróży kamperem po Niemczech nie może zabraknąć regionu Bawarii. Bawaria to Alpy, Parki Krajobrazowe, Parki Rozrywki, barokowe kościoły, twierdze, klasztory. Obowiązkowym miejscem jest jezioro Alpsee i przepiękne zamki Neuschwanstein i Hohenschwangan. Polecamy też udać się kamperem nad Jezioro Bodeńskie. Jest tam jedna z większych tras rowerowych. Piękne jezioro u podnóża Alp, na pograniczu trzech państw: Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

4. Austria – dla podróżowania kamperem polecamy zwłaszcza region Tyrol. Jest to jak synonim Alp, czyli wysokie szczyty, dzikie przełęcze, tunele, lodowce. To także świat kryształów Swarovskiego i fantastyczny teren narciarski.

5. Włochy – nie może zabraknąć ciepłego kraju z charakterystyczną włoską kuchnią, winem, bardzo otwartymi i życzliwymi dla turystów mieszkańcami. Jakie regiony we Włoszech dla karawaningu? Sycylia, Kalibria, Umbria czy Toskania – polecamy.


Inne warte uwagi kraje do podróżowania kamperem po Europie to także m.in.: Hiszpania, Dania, Szwecja, Finlandia, Chorwacja, Szkocja, Słowenia, Albania i inne.Ranking europejskich miast, których nie może zabraknąć na mapie podróżowania kamperem


Planując podróż kamperem po Europie warto wybrać m.in. miasta, które zaliczane są, jako turystycznie atrakcyjne, warte zwiedzenia. Poniżej ranking 10 miast w top czołówce polecanych do zwiedzenia kamperem po Europie:

1. Wenecja – włoskie miasto na wodzie, z masą atrakcji turystycznych;

2. Dubrownik – chorwackie miasto uznane jako perła Adriatyku;

3. Paryż – najbardziej romantyczne miasto Europy;

4. Wiedeń – najpiękniejsze miasto architektonicznie, mnogość stylów, majestatyczność budowli;

5. Praga – najpiękniejsza wschodnia stolica Europy, swoisty Paryż Wschodu; miasto mostów, pomników, bram;

6. Monachium – stolica Bawarii, historyczna architektura, słynny Oktoberfest, bawarskie piwiarnie, interesujące muzea;

7. Rzym – niezliczone zabytki, antyczne budowle, urokliwy i charakterystyczny klimat;

8. Barcelona – stolica Katalonii, ciepły klimat, Morze Śródziemne i miasto wyjątkowo atrakcyjne dla rodzinnych wycieczek;

9. Amsterdam – przepiękne miasto dla rodzinnego zwiedzania. Miasto rowerów, kanałów, muzeów, coffeshopów i innych atrakcji;

10. Brugia – swoista flamandzka Wenecja, piękna architektura, kanały, wąskie uliczki, parki itp.


Na tym kończymy dzisiejszy wpis, natomiast wszystkich, którzy poszukują większej ilości pomysłów, na ciekawe miejsca do zobaczenia podróżując kamperem po Europie, zapraszamy do naszych innych wpisów.


201 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


bottom of page