top of page
Szukaj

Gdzie pojechać kamperem w Polsce – poznaj urokliwe zakątki naszego kraju.

Podróż kamperem po Polsce - to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie wakacji, urlopu, wolnego czasu. Taka forma wypoczynku daje prawdziwą wolność, przez co staje się niezwykle atrakcyjną przygodą - zwłaszcza że Polska mająca dostęp do gór, jezior, czy morza jest bardzo ciekawym terem do podróżowania. Ponadto kamper stanowi znakomitą odpowiedź na współczesne potrzeby. Okres, w którym przyszło nam funkcjonować - trudny czas pandemii spowodował, że nasze pomyły na wakacje także muszą zostać gruntownie zweryfikowane. Kamper jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Pozwala nie rezygnować z cudownego czasu odpoczynku. Dzięki takiej formie aktywności możemy bezpiecznie i zachowaniem wszelkich zasad higieny wyruszyć w wakacyjną przygodę, poznając piękno naszych polskich zakątków.


Podróżując kamperem po Polsce możemy w bardzo komfortowych warunkach spędzić wolny czas, jednocześnie będąc także blisko natury. Kampery wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy, sprzęty, funkcjonalności, z których możemy korzystać w pokojach hotelowych. Dzięki temu podróżując po Polsce, możemy np. uciec od zgiełku miast, zachowując nadal wszystkie wygody. Może to być fantastyczny i rodzinny czas, w którym odpoczniemy od komercjalizacji czy wirtualnego świata internetu. Możemy zacieśnić nasze rodzinne relacje, a także pozwolić sobie na zwiększoną aktywność fizyczną – piesze czy rowerowe wędrówki. Zwiedzając Polskę kamperem, możemy także wręcz przeciwnie - zwiedzać miasta, czy centra dużych aglomeracji. Wszystko zależy od naszych preferencji. Kamper to najczęściej pojazd o masie do 3,5 tony, który w świetle polskich przepisów jest samochodem osobowym. Dzięki temu wystarczy posiadać kategorię prawa jazdy „B” i mamy praktycznie nieograniczone możliwości podróżowanie po Polsce.

Kamperem po Polsce, czyli szlakiem Polskich Parków Krajobrazowych i ich atrakcji

Planując wyprawę kamperem po Polsce, warto rozważyć na swojej trasie podróż szlakiem polskich parków krajobrazowych. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z ich piękna.

Rozpocznijmy naszą podróż od fantastycznego regionu dolnośląskiego. Sudety, jako góry płytowe pomiędzy Dolnym Śląskiem a Czechami oferują wiele atrakcji. Park Narodowy Gór Stołowych to przepiękne i tajemnicze szczeliny, labirynty skalne, bloki, rozmaite formacje skalne. To tutaj znajduje się pożądany turystycznie Szlak Błędnych Skał. Niedaleko zaś polskiej granicy, po czeskiej stronie znajduje się cudowne Skalne Miasto Adršpach.

Na dolnym śląsku znajdziemy też Karkonoski Park Narodowy z licznymi wodospadami, górskimi jeziorami, torfowiskami. To tu znajduje się szlak na Śnieżkę. Inne atrakcje tego regionu to: Zamek Książ, Zamek Grodno, Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, Dawna Kopalnia Nowa Ruda, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Podziemne Miasto Osówka i inne. Są to niezwykle urokliwe tereny, które zdecydowanie warto zaznaczyć na swojej mapie podróżując kamperem po Polsce.


Odpowiadając na pytanie: „Gdzie pojechać kamperem po Polsce?” nie można pominąć regionu Podlasia. To tu znajduje się największy w Polsce Biebrzański Park Narodowy z dziewiczymi lasami, malowniczymi rozlewiskami rzeki Biebrzy i torfowiskami. Atrakcją okazują się być pełne emocji spływy kajakowe Biebrzą, a także ciekawy szlak rowerowy Green Velo. Podlasie to także Białowieża i Puszcza Białowieska, której symbolem od zawsze pozostają żubry. Bliżej stolicy Polski znajduje się z kolei Kampinoski Park Narodowy, który zaoferuje nam mnogość malowniczych szlaków leśnych, pieszych i rowerowych.Gdzie jeszcze warto pojechać kamperem w Polsce? Oczywiście nie może zabraknąć Krainy Tysiąca Jezior, czyli Warmii i Mazur. To tutaj czekają na nas kajaki, żaglówki i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Regionem idealnym do podróży kamperem jest także nasza polska Suwalszczyzna wraz z Suwalskim Parkiem Narodowym. Tereny dziewicze i dzikie z najgłębszym jeziorem Polski, o klasie I czystości wód, czyli Jeziorem Hańcza to absolutnie niezwykłe miejsce na wyprawę kamperem.


Na zakończenie proponujemy także Beskid Niski. Poznaj historię wsi, łemkowską architekturę, drewniane kościoły i cerkwie, kapliczki przydrożne, skanseny itp.


Kamperem po Polsce – czyli zwiedzamy polskie miasta i ich atrakcje


Podróżowanie kamperem po Polsce to także zwiedzanie pięknych polskich miast i ich kulturowego dorobku. Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka propozycji miast i ich atrakcji turystycznych, wartych zwiedzenia podczas wypraw kamperem po Polsce. Oto one:

- Wrocław – Rynek Wrocławski, Ostrów Tumski, Wrocławskie Mostki np.: Most Czarownic, Panorama Racławicka, Ogród Japoński, Zoo Wrocław, Afrykarium i inne;

- Warszawa – Starówka, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Park Ujazdowski, Muzea w Warszawie i inne;

- Zamość – Stare Miasto, Ratusz, Kamienice Ormiańskie, Rotunda, Muzeum – Prochownica, Twierdza Zamość, Synagoga i inne

- Kazimierz Dolny – Kazimierski Rynek, renesansowe kamieniczki, zamek na wzgórzu, okoliczne wąwozy i inne;

- Sandomierz – malownicze miasto porównywane do Rzymu;

- Malbork – Zamek Krzyżacki,

- Toruń – Stare Miasto, pomniki toruńskie, Muzeum Piernika i inne;

- Moszno – bajkowy zamek w Mosznej, jeden z piękniejszych w Europie.


Na pytanie - gdzie pojechać kamperem po Polsce? można dać mnóstwo ciekawych i wyjątkowo atrakcyjnych odpowiedzi. W niniejszym wpisie przytoczyliśmy tylko przykładowe. Osoby, które będą szukały więcej inspiracji, jako cele swoich wypraw kamperem po Polsce, zapraszamy do innych naszych wpisów.


1162 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page