top of page
Szukaj

Kamper w środku - niczym w hotelu 5-gwiazdkowym. Jakie zalety ma kamper?

Kamper i podróżowanie nim staje się coraz to bardziej pożądaną formą wypoczynku. W dobie trwającej pandemii jest to sposób na rodzinne urlopowanie, w małym i własnym gronie. Dodatkowo podróżowanie kamperem pozwala na pełną niezależność, swobodne decydowanie o planie wycieczki, samowystarczalność i wszystko w bardzo komfortowych warunkach.

Grunt to dobrze poznać wyposażenie i możliwości kampera, aby dostrzec w nim wszystkie walory niczym nieodbiegające od tradycyjnych wygód komfortowych hoteli. Kamper to swoisty mobilny hotel na kółkach.

Kamper w środku oferuje wszystko to, co jest niezbędne do funkcjonowania na co dzień z rodziną. Bez obaw nadaje się do wypadu także z małymi dziećmi. Doskonały dla kilkuosobowej rodziny (w zależności o modelu). Ponadto podróż kamperem to dla dzieci wielka frajda, synonim przygody i wielu atrakcji.Kamper w środku - jakie wyposażenie jest kluczowe, a jakie sprawia, że staje się luksusowym samochodem wakacyjnym?


Kamper w środku to przede wszystkim ergonomia ułożenia wszystkich elementów wyposażenia. W salonie kampera, w zależności od modelu, znajdzie się miejsce na stół, przy którym siądzie np. 6 osób, jest kanapa, wysuwane czy rozkładane łóżka z tradycyjnymi, wygodnymi materacami i fotele. W kamperze znajdzie się wiele praktycznych schowków, odpowiednio zabezpieczonych przed otwarciem w trakcie podróży.


Podstawą w kamperze jest akumulator. Poza akumulatorem rozruchowym do silnika musi być wyposażony także w akumulator użytkowy - do obsługi wszystkich urządzeń, zaplecza kampera. Akumulator to nic innego jak źródło energii o napięciu 12V, które za pomocą przetwornicy dostarcza prąd do urządzeń 230 V. Warto przed zakupem czy wynajmem kampera poznać techniczne parametry akumulatora np.: czas, na jaki wystarcza, częstotliwość ładowania itp. Należy również zweryfikować ilość gniazdek 12V i 230V. To bardzo istotne.

Dużym udogodnieniem użytkowym w kamperze jest także rozwiązanie w postaci zainstalowanych paneli solarnych dla wykorzystania energii odnawialnej podczas wczasowania.


Istotne są także pojemniki na wodę czystą i brudną oraz ich pojemność. To postawa komfortowego funkcjonowania podczas pobytu.

Wszystkie najważniejsze informacje w powyższym zakresie, czyli stan urządzeń mieszkalnej części kampera znajdziemy na dotykowym panelu (w zależności od modelu kampera może to wyglądać nieco inaczej). To nasze centrum dowodzenia kamperem – prąd, oświetlenie, pompa wody, ogrzewanie, klimatyzacja, stan wody czystej i brudnej, stan akumulatora, informacje o zasilaniu zewnętrznym – wszystko w jednym miejscu. Na wzór zarządzania „smart home”.


W niektórych kamperach dostępny jest także router na kartę internetową, wysuwany telewizor LCD z anteną DVB-T, DVD, gniazda USB, radio, głośniki.


Kolejną ważną kwestią jest sprzęt, który sprawi, że będziemy mieć w kamperze podręczną i dobrze wyposażoną kuchnię. Są to lodówka i kuchenka gazowa, piekarnik, zlewozmywak. Sprzęty te zazwyczaj są w estetycznej kuchennej zabudowie i stanowią aneks salonu.


Kolejny element wyposażenia w środku kampera to łazienka z prysznicem i chemiczną toaletą. Obowiązkowo musi znaleźć się w łazience także lustro, wygodne półeczki do przechowywania oraz gniazdka 230V na sprzęty typu suszarka czy prostownica. Okna w tej części pokryte są matową folią kryjącą, dającą przyjemne światło.


Jakie inne, dodatkowe wyposażenie w środku kampera jest ważne?


Pozostałe istotne udogodnienia wewnątrz kampera to m.in. klimatyzacja postojowa części mieszkalnej, dodatkowe wyposażenie jak: składana suszarka do prania, zestawy do sprzątania, zastawy stołowe, zestawy garnków, suszarki do naczyń duża zewnętrzna markiza, składane leżaki i stolik do biesiadowania, mobilny grill itp.


Podsumowując, kampery są tak zaprojektowane, by zapewnić bardzo komfortowe warunki podróżowania, jednocześnie zabezpieczają wszystkie potrzeby, podobnie jak ma to miejsce w luksusowy hotelach.206 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page